Connect with us

Gündem Haber

Suç ve Delil: Muhsin Yazıcıoğlu Suikastı

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti.

Published

on

Muhsin Yazıcıoğlu‘nun ölümünden bugüne 6 yıl geçti. Yazıcıoğlu, BBP Genel Başkanı iken  Kahramanmaraş mitinginden Yozgat-Yerköy mitingine giderken içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucunda hayatını kaybemişti.

Bu olay bir kaza olarak nitelense de helikopterin düşmesinin ardından yaşananlar akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

İşte helikopterin düşmesinin ardından yaşananlar…

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin bindiği helikopter, Yazıcıoğlu’nun miting yaptığı Kahramanmaraş’tan Yozgat’a gidiyordu. Helikoperde Yazıcıoğlu ile birlikte İHA muhabiri İsmail Güneş, parti yetkilileri de bulunuyordu.

KAZADAN SONRA İLK VE SON SES İSMAİL GÜNEŞ’TEN

Kazadan sonra kuşkuları doğuran ilk gelişme İsmail Güneş’in 112 ile 155’i araması ve dakikalarca konuşmasına rağmen yerlerinin doğru tespit edilememesiydi.

İHA muhabiri İsmail Güneş, kazanın hemen ardınan 155’i arayarak kayıtlara geçen şu cümleleri sarf etmişti:

İsmail Güneş: Alo, Alo, Alo.
155: Alo.
İsmail Güneş: Efendim.
155: İsmail Bey siz misiniz?
İsmail Güneş: Evet.
155: Kardeş bu helikopterle ilgili görüşecektik bu helikopter düştü demişsiniz.
İsmail Güneş: Doğru.
155: Nerede düştü?
İsmail Güneş: Bilmiyorum abi.
155: Bilmiyorsunuz, nerede düştü, yani hangi mevkide düştü?
İsmail Güneş: Valla mevkisini de bilmiyorum.
155: Siz neredesiniz şu an?
İsmail Güneş: Helikopterin içinde.
155: Tamam helikopter….. Abi bir dakika dur. Ne kadar çıktınız Çankırı? Düzeltiyorum, Maraş’tan ne kadar mesafeye gittiniz tahminen? Alo.
155 (görevli yanındaki memurlara dönerek): ‘Abi bu adam helikopterin içinde düştük diyor, nerede olduğunu bilmiyorum’ diyor.

20 DAKİKALIK GÖRÜŞME VAR ANCAK YER TESPİT EDİLEMEDİ

Bu konuşmalar da kaza ile ilgili olarak şüpheleri artıran gelişmelerden. Nitekim İsmail Güneş’in helikopterin düştüğünü 112 Acil’e haber vermesinin ardından, 112 Acil ekibi Kahramanmaraş Emniyet’i arayarak yer tespit çalışmalarının yapılmasını istedi. Buna göre saat 15.50 ile 16.10 arasında İsmail Güneş’i konuşturan 112 Acil, diğer hattan da 155 Polis İmdat ile görüşme yaptı. Toplamda 20 dakika süren bu telefon görüşmelerine rağmen sinyalin alındığı baz istasyonu tespit edilemeyince enkaza da ulaşılamadı.

ARAMA ÇALIŞMALARININ YAPILDIĞI YERDEN 115 UZAKTA BULUNDULAR

Bu konuşmalar İsmail Güneş’in son konuşması olmuştur. Kazadan 48 saat sonra helikopterin enkazı ve Muhsin Yazıcıoğlu dâhil 6 kişinin naaşı arama ekipleri içerisinden 17 gönüllü civar köylüsü tarafından Sisne ve Kızılöz Köyleri arasındaki Keş Dağı Kuru Dere Kanlıçukur mevkiinde bulundu. Enkaz, 48 saat süren arama çalışmalarının yapıldığı bölgenin içerisinde değil 115 km uzağındaydı.

VALİDEN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Dönemin Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’nin o gün yaptığı açıklamalar da olayın ardından en çok tartışılan konular arasında yer aldı. Vali olayla ilgili ilk açıklamasında Yazıcıoğlu’nun yaşadığı, ayağının kırık bir vaziyette olduğu ve helikopterin düştüğü bölgeye ekiplerin intikal ettiğini söylemiş ancak bunlar doğru çıkmamıştı. Valinin bu açıklamasının ardından çalışmaların durduğu ve Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin ölümünde bu açıklamanın da etkili olduğu konuşulanlar arasındaydı.

VALİ O NOTU EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ALDIĞINI SÖYLEDİ

Bilici, ilgili açıklamayı dönemin Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir’in kendisine okuduğu bilgi notu üzerine yaptığını söyledi. Daha sonra Özdemir’den bilgi notunu istediğini belirten Bilici, kendisine önce imzasız ve kaşesiz bir not getirildiğini, tekrar istemesi üzerine Kahramanmaraş’tan geldiği söylenen imzalı ve kaşeli bir bilgi notu verildiğini söyledi. “Bu bilgi notunu olayla ilgili soruşturmayı yürüten savcıya, Meclis’teki komisyona ve Devlet Denetleme Kurulu’na verdiğini” vurguladı.

HELİKOPTER DÜŞTÜ, ENKAZ 48 SAAT SONRA BULUNDU

25 Mart 2009 tarihinde, Kahramanmaraş mitinginden Yozgat-Yerköy mitingine hareket etmek üzere içinde bulunduğu helikopter bilinmeyen bir sebepten dolayı düştü.

Helikopter düştükten sonra İHA muhabiri İsmail Güneş 112 Acil Servisi aramıştır. Bu konuşmada bacağının kırık olduğunu, helikopterde bulunanlardan sadece BBP Sivas il Başkanı Erhan Üstündağ’ın inlediğini, ne BBP Sivas il başkan yardımcısı Murat Çetinkaya ne de pilot Kaya İstektepe’den ses gelmediğini, Muhsin Yazıcıoğlu’nu ise göremediğini söylemiştir.

YAZICIOĞLU’NUN KAYIP 3 EŞYASI…

Kazada yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun kaybolan çantası, sim kartı ve silahı da hala bulunamadı. Meclis’te konuyla ilgili kurulan araştırma komisyonunu uğraşlarına rağmen bu konuda henüz sonuç alınamadı.

DAHA ÖNCE 17 KEZ TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ

28 Mart 2009 tarihi ve saat 14:10’da BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu’nun yaptığı açıklamaya göre, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler vefat etmişlerdir. Kendisi daha önce on yedi defa trafik kazası geçirmişti ancak bunların hepsini hafif sıyrıklarla atlatmıştı.

SUİKAST İDDİALARI

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü üzerine ortaya suikast iddiası atıldı. Bu iddiaların araştırılması amacıyla 2 Şubat 2010’da TBMM’de Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.

04 Nisan 2011 tarihinde açıklanan Meclis Araştırma Komisyonu raporundan tatmin olmayan ailesi ise iddialarında arkasının kesilmemesi ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gazeteciler ile sohbette sarf ettiği “helikopterin beynini keçiler sökmedi ya” cümlesi üzerine dönemin Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu ve Gülefer Yazıcıoğlu’nun girişimleri üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün talimatıyla Devlet Denetleme Kurulu olayı incelemeye almış ve 21 Ocak 2011 tarihinde de raporunu açıklamıştır.

İHMALLER HALA TARTIŞILIYOR

Günümüzde kazanın oluş biçimi ve kaza sonrasında yaşanan ihmaller halen tartışılmakta olup, konu Kahramanmaraş Özel Yetkili Savcılığınca halen soruşturulmaktadır.

6 Ocak 2014 tarihinde Aksiyon dergisinin 996. sayısında Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşını taşıyan helikopterin düşme nedeninin karbonmonoksit olabileceğine ilişkin bilgilere yer verildi.

SON BÜYÜK İDDİA: KARBONMONOKSİT

2 yıla aşkın bir süredir Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında helikopterin neden düştüğüne ilişkin çok önemli delillere ulaşıldı. Bu kapsamda Aksiyon Dergisi ölenlerin kanlarında helikopter düşmeden önce karbonmonoksit bulunduğuna ilişkin özel bir dosya yayımladı. Köksal Akpınar’ın haberine göre, Pilot Kaya İstektepe ve gazeteci İsmail Güneş’in kanında bulunan karbonmonoksit değerlerinin helikopter düştüğünde çok daha yüksek olduğu ispatlandı. Savcılık, hayatını kaybedenlerin kanlarındaki karbonmonoksitin, jetlerin egzoz gazından oluştuğu üzerinde duruyor.

Kaynak: Ajanshaber

loading...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş erken emeklilik açıklaması

Published

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nda erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu. “Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye birşey yoktur” diyen Erdoğan, böyle bir durumda bedelinin çok ağır olacağı uyarısı yaptı.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. “Erken emekliliği Sosyal Güvenlik’te kabul etmiyoruz ama siyasette bunun yolu açtık” diyen Erdoğan, “Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye birşey yoktur” ifadelerini kullandı. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hesabına göre, emeklilikte yaşa takılan denilen gruba 6,2 milyon kişinin girdiğini, bunun 1,3 milyonu hemen emekli olabilecek durumda olduğunu belirten Erdoğan, “Bunun yıllık maliyeti 26 milyar liradır. Erken emeklilikten yararlanacakların tamamı göz önüne alındığında bu rakam 750 milyar lirayı buluyor” dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları…

– Erken emekliliği Sosyal Güvenlik’te kabul etmiyoruz ama siyasette bunun yolu açtık.

– Son günlerde emeklilikte yaşa takılanlar kampanyası yürütülüyor.

– Emeklilikte yaşa takılanlar başlığı altında bir dernek var. Bu derneğin başındaki kişinin durumu bile sosyal güvenliğin nasıl bir felakete itilmeye çalışıldığının kanıtı. 1992’de sisteme kayıt olmuş. Bu hanımefendi eski sistemde 38 yaşında emekli olacaktı. Bu hanımefendi 2022’de 48 yaşında emekli aylığı almaya başlayacak. Sadece emekli maaşı için bu yaşı beklemesi gerekiyor.

– Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye birşey yoktur…

– 20 yıl çalışıp 38 yaşında emekli olan biri 40 sene devletten maaş ve sağlık sigortası hizmeti alacak demektir. Böyle bir uygulama olamaz. Buna hiçbir ülke dayanamaz.

– Ortalama insan ömrünün 60 yaşı bulmadığı dönemde 40 yaşında emekli olmanın belki izahı vardı. Ama bugün ülkemizde 78 yaş ortalama ömrü.

– Bugün ortalama emeklilik yaşı 52’dir. Bu AB’de 65’tir. Türkiye yeni yeni 65 yaş sınırına çıkmaya çalışıyor.

– Bir emekli tüm çalışma hayatı boyunca ödediği primi 6 yılda emekli maaşı olarak geri almaktadır.

MAALİYETİ 750 MİLYAR LİRAYI BULUYOR…

– Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hesabına göre, emeklilikte yaşa takılan denilen gruba 6,2 milyon kişi giriyor. Bunlardan, 1,3 milyonu hemen emekli olabilecek durumda, kalanları da peyderpey emekliliğini talep edebilecektir. Bunun yıllık maliyeti 26 milyar liradır. Erken emeklilikten yararlanacakların tamamı göz önüne alındığında bu rakam 750 milyar lirayı buluyor.

– Ekonomik kurtuluş savaşı verdiğimiz böyle bir dönemde, böyle bir yükü milletimizin sırtına bindirmeye hakkımız var mı, diye milletime soruyorum.

– Bu kampanya siyasi rant kampanyasına dönüştürülmemelidir. Olursa bedeli ülkemiz için çok ağır olur…

BÜROKRASİYE MESAJ VERDİ…

– Bürokrasinin hantallığı yüzünden çok sıkıntı çektik. Bu sorunu yeni yönetim sistemiyle geride bırakmayı ümit ediyoruz. Ancak, hala bürokrasinin hantallığından kaynaklanan şikayetler işitiyoruz. Bu tür sıkıntıları geride bırakmamız gerekiyor.

– Bakanlıklarımız çalışacakları kadroları oluşturdular. Tüm bürokratlar, vazifelerine devam ediyor demektir. Bu tür kişilerin yeniden atanması gibi bir usul yoktur.

– Bize koltuğu için endişe duyan değil, sorumluluklarını yerine getirmek için gayret eden, mücadele veren, iş üreten bürokratlar lazımdır.

– Her kim ki sırf unvanını kaybetmemek için pasif konuma geçmişse bizim gözümüzde o kişi zaten ekibimizin bir parçası olmaktan çıkmıştır.

– Bu tarz şikayetler duyduğumuzda hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız.

– Türkiye’nin en çok icraata, projeye ihtiyacı olduğu dönemde kimsenin kapris, kariyer hesaplarıyla vakit kaybedemeyiz. Hala yapmadılarsa yetki devirlerinin yapılıp bürokrasi çarklarının işlemelidir.

loading...
Devamını Oku

Gündem Haber

Flaş gelişme! Suudi Konsolosun evinde arama yapılacak…

Published

on

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili bugün Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosu’nun evinde arama yapacak BM ise Suudi diplomatların dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili peş peşe flaş gelişmeler yaşanıyor. Dün konsoloslukta yapılan incelemenin ardından ekipler bugün Suudi Başkonsolosun konutunda da arama yapacak. Birleşmiş Milletler ise son dakika açıklamasında, Kaşıkçı olayının aydınlatılması için Suudi Arabistan Başkonsolosu ve konsolosluk çalışanlarının dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

KONSOLOS KONUTU DA ARANACAK… Cemal Kaşıkçı için Suudi Arabistan Konsolosluğu içinde inceleme dün gece geç saatlerde tamamlandı. 9,5 saat süren incelemelerin ardından Türk ve Suudi ekipler konsolosluktan ayrılmıştı. Ekiplerin bugün de Suudi Arabistan Başkonsolosu’nun kullandığı konutta arama yapacak.

“SORGUDA YANLIŞLIKLA ÖLDÜRÜLDÜ”… CNN dün gece yarısı Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili olarak “elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor hazırladığı” haberini vermişti. Buna göre Suudi yetkililer, Cemal Kaşıkçı’nın ölümünü yanlış giden bir sorgu sonucu olduğunu kabul edecek.

loading...
Devamını Oku

Gündem Haber

Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi! Konsoloslukta neler yaşandı?

Published

on

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer konsolosluktan ayrıldı.

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nagirdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer konsolosluktan ayrıldı.Ortak çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer, konsolosluktan ayrı ayrı çıktı. Heyetler bölgeden ayrılırken herhangi bir açıklama yapılmadı.Polis ekiplerinin ardından yetkililerin de ayrılmasıyla binada inceleme için gelen çalışma gruplarından kimse kalmadı.Konsolosluktaki incelemelere, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen ve heyetin başında yer alan başsavcıvekili ile cumhuriyet savcısı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, Asayiş ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüklerine bağlı uzman personelin yanı sıra Suudi Arabistanlı yetkililer katıldı.

OLAY YERİ İNCELEME EKİPLERİ KONSOLOSLUK BİNASINDAN AYRILDI

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nagirdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan olay yeri inceleme ekipleri konsolosluk binasından ayrıldı.Ortak çalışma grubunda yer alan olay yeri inceleme ekipleri Levent’teki başkonsolosluk binasında çalışmalarını tamamladı.Polis ekiplerinin, 9 saat süren incelemelerinin ardından binadan ayrıldığı görüldü. Grupta yer alan yetkililer ise çalışmalarına devam ediyor.Ayrıca, Beşiktaş Belediyesine bağlı ekipler iki çöp toplama aracıyla konsolosluğun arka kapısından bahçeye girdi. İçeride bir süre bekleyen araçlar daha sonra polis eskortu eşliğinde konsolosluktan çıktı. Araçlarda, incelenmek üzere konsolosluğun bahçesinden alınan toprak numunesinin bulunduğu öğrenildi.

İnceleme heyetinin başında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen bir başsavcıvekili ve bir cumhuriyet savcısı bulunuyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, Asayiş ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüklerine bağlı uzman personel de ekipte yer alıyor.

loading...
Devamını Oku

Gündem Haber

Bir hafta içinde üretim durabilir!

Published

on

Unun çuval fiyatına gelen zamlar sebebiyle ekmeğin zamlanması gerektiğini söyleyen İTO, fırıncıların iflas etmeye başladığını üretimin durabileceğini söyledi.

Fırıncılar ile hükümet arasındaki ‘ekmek kavgası’ büyüyor. Fırıncılar zam yapılmaması halinde 1 hafta içinde ekmek üretiminin durdurulabileceğini kaydediyor. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) aktardığına göre fırıncılar iflas etmeye başladı ve şu an ellerindeki gayrimenkulleri satarak süreci idare etmeye çalışıyor.Dünya gazetesinden Sercan Akıncı’nın haberine göre, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Ekmek, Un ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi’nden İTO Meclis Üyesi olan Sultan Selim Şimşek, 250 gramlık somun ekmeğin 1.25 TL olmasının sürdürülebilir olmadığını söyledi.

“İFLASLAR BAŞLADI”

Fırıncıların bu fiyatlarla ay sonunu getirmesinin bile mümkün olmadığını anlatan Şimşek, “İflaslar başladı. Fırıncı daha önce elde ettiği birikimleri, gayrimenkulleri satarak süreci idare etmeye çalışıyor. Fırıncıdan fedakarlık isteniyor. Fedakarlık kârdan edilir. Kâr istemiyoruz ama zarar edilmemesi için biz hükümetten yardım bekliyoruz” dedi.

“EN FAZLA BİR HAFTA DAYANIRLAR”

Şimşek, son 3 ayda bütün girdilerine yüzde 40- 60 zam yapıldığını vurguladı. Fırınların yüzde 90’ının doğalgaz ile üretim yaptığını kaydeden Şimşek, doğalgaza gelen zamların ardından maliyetlerinin yükseldiğine işaret etti.Fırıncıların ekmek çıkaramaz duruma geldiğine dikkat çeken Şimşek, şöyle devam etti:“Fırıncılar en fazla 1 hafta daha dayanır. Sonra halk tipi dediğimiz ekmek çıkmaz. Zabıtalar baskınlar yapıyor fırınlara. Zannediyorum ki yakında cezalar da gelecek. Zam yapan fırınlar var. Cezalar geldiğinde mali sorun daha da büyüyecek. Çeşit ekmekte bir problem yok ama yüzde 80 somun ekmek tercih ediliyor. Halka ucuz ekmek yedirelim derken hiç ekmek bulamama gibi bir problemle karşı karşıya kalınacak. Ekmek şu an en az 1.50 TL olmalı. Bu para kazandırmaz ama mevcut durumu idare eder. Bir ekmeğin görünen maliyetleri 1.25 TL. Amortisman, tazminatlar, lojistik gibi masraflar hesaplanmıyor. Bununla enflasyonla mücadele edilmez.”

loading...
Devamını Oku

Gündem Haber

Çankaya Köşkü’nün akıbeti belli oldu

Published

on

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan Politika Kurulları üyelerinin Çankaya Köşkü’nün kullanacağı iddia edildi.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan politika kurulları, atanan isimler ve maaşlarıyla dikkat çekmişti. 9 Politika Kurulu’ndaki toplam 76 ismin 24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı’na devredilen Çankaya Köşkü’nde çalışacağı belirtildi. Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, Türkiye Cunmhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk döneminde yaptırılan ve ondan sonraki cumhurbaşkanlarınca kullanılan tarihi Çankaya Köşkü, yeni sistemde oluşturulan kurullarda görevli Mehmet Ali Yalçındağ, Yiğit Bulut, Adnan Tanrıverdi, Burhan Kuzu, Mustafa Akış, Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay gibi isimler tarafından kullanılacak.Kurullar Erdoğan’ın alacağı kararlara ve oluşturacağı politikalar öneriler geliştirmekle görevlendirildi. Kurullara ayrıca Cumhurbaşkanı’na bağlı olarak çalışan 16 bakanlığın uygulamalarını izlemek ve Cumhurbaşkanı’na bununla ilgili rapor sunmak görevi de verildi. Birçoğunu zaten Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarının oluşturduğu kurul üyeleri Çankaya Köşkü’nde görev yapacak. Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantılar hariç çalışmalarını Çankaya Köşkü’nde yürütecek.

loading...
Devamını Oku

Gündem Haber

MHP’li vekil Brunson’un tahliyesini topa tuttu! Ahmet Hakan coştu…

Published

on

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Rahip Brunson’un tahliye edilmesini adeta topa tuttu. Enginyurt’un getirdiği eleştiriler, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ı coşturdu, “MHP’li Cemal Enginyurt ‘bam bam bam’ yaptı” başlığı attı.

FETÖ ve PKK’ya yardım, casusluk gibi suçlardan tutuklu yargılanırken 3 yıl hapis cezası verilip tahliye edilen ve ABD’ye giden Papaz Brunson olayına MHP kanadından eleştiriler gelmeye devam ediyor. MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, “Amerika’yı protesto edeceğiz diye iPhone’u kırdık, Brunson uçağa binip gitti. (…) Kaldık ya la ortada, iPhone’umu verin!” paylaşımı yaptı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Enginyurt’un bu tepkisini çok beğendi.

TAKTİK MAKTİK YOK BAM BAM BAM… İşte Ahmet Hakan’ın MHP’li Cemal Enginyurt ‘bam bam bam’ yaptı” başlıklı yazısı ve o yazıdaki coşkusu…

İktidar blokunda yer alan herkesler “Durumu nasıl kurtarabiliriz acaba” diye çırpınırken… MHP’li milletvekili Cemal Enginyurt, taktik maktik gözetmeden “bam bam bam”yaptı.

IPHONE’UMU VERİN… Şunların hepsi onun cümleleri:
– Amerika’yı protesto edeceğiz diye iPhone’u kırdık, Brunson uçağa binip gitti.
– Amerika’yla aramın açıldığına mı yanayım, giden iPhone’a mı üzüleyim, ajan Brunson’ın serbest kalmasına mı kızayım?
– Kaldık ya la ortada, iPhone’umu verin!

ENGİNYURT ÜZERİNDEN İKTİDARI ELEŞTİRDİ… MHP’li Cemal Enginyurt’un… Bu gayet hesapsız, bu süper taktiksiz, bu müthiş stratejisiz çıkışı… İktidar blokundan gelen…
– Ama biz de Trump’ı bayağı oyaladık ha!
– Ama rahibi hemen vermedik ha!
– Ama Trump da sayemizde sevindirik oldu ha!
Türü çıkışların hepsinden…
– Bin kat daha dürüst!
– Bin kat daha samimi!
– Bin kat daha hasbi!
– Bin kat daha kıymetli!
– Bin kat daha sahici!

loading...
Devamını Oku

Facebook Sayfamız

Yaşam24 saat ago

TBMM önünde silahlar patladı! Durmayan traktör…

Yaşam24 saat ago

Yol kenarında bulundu kan donduran olay!

Yaşam24 saat ago

Küçük kızın ifadesi iğrençliği ortaya çıkardı!

Gündem Haber1 gün ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş erken emeklilik açıklaması

Gündem Haber1 gün ago

Flaş gelişme! Suudi Konsolosun evinde arama yapılacak…

Gündem Haber1 gün ago

Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi! Konsoloslukta neler yaşandı?

Gündem Haber1 gün ago

Bir hafta içinde üretim durabilir!

Gündem Haber1 gün ago

Çankaya Köşkü’nün akıbeti belli oldu

Yaşam2 gün ago

Adnan Oktar’ın kilit ismi yakalandı! Kirli sırlar ortaya döküldü

Yaşam2 gün ago

Esir çocuklar! 363 nolu esir Umut, 364 nolu esir Hatice…

Gündem Haber2 gün ago

MHP’li vekil Brunson’un tahliyesini topa tuttu! Ahmet Hakan coştu…

Gündem Haber2 gün ago

Kulis haber! İYİ Parti, Meclis’te AK Parti’ye…

Yaşam2 gün ago

Bir telefon sapığı 4 hayatı karattı! İnanılır gibi değil…

Yaşam3 gün ago

Korkunç olay: Kız arkadaşı koşarak yanına geldi!

Yaşam3 gün ago

1 yaşına girdikten 3 gün sonra korkunç ölüm!

Yaşam3 gün ago

Dikkat uzmanlar uyarıyor: Bu hastalık 35’li yaşlara kadar indi!

Gündem Haber4 gün ago

Trump, Rahip Brunson’ı Beyaz Saray’da ağırladı

Gündem Haber4 gün ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere burs müjdesi

Yaşam4 gün ago

Bu bakışlar yürek yakmıştı, o olayda yeni gelişme!

Yaşam4 gün ago

12 yaşındaki çocuğu taciz etmişti, o sapık için karar!

Gündem Haber4 gün ago

O iş adamı tutuklandı! Fotoğrafları ortaya çıktı

Gündem Haber4 gün ago

Fırat’ın doğusu için gizli pazarlık ABD’nin sinsi planı

Gündem Haber4 gün ago

Erdoğan MHP ile atacakları adımları açıkladı

Gündem Haber4 gün ago

AB adayından skandal Türkiye açıklaması

Gündem Haber4 gün ago

Üniversitede skandal: 4 milyon TL kayıp

Gündem Haber4 gün ago

İYİ Parti’de 2 il başkanı daha belli oldu

Gündem Haber4 gün ago

Ocak ayında emekli maaşları ne kadar olacak?

Gündem Haber4 gün ago

AKP’den Brunson açıklaması!

Gündem Haber4 gün ago

Bahçeli: “Tak, tak, tak yerine, tak tuk tuk oyu atarız

Gündem Haber4 gün ago

Akşener’den çarpıcı açıklamalar

Genel5 gün ago

Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet edenler ortaya çıktı!

Gündem Haber5 gün ago

Bahçeli’den Brunson kararına tepki

Genel5 gün ago

Dünya şokta! Facebook sızıntıyı doğruladı

Yaşam5 gün ago

Sigara kaçakçılarının zulası bu kez polisi de şaşırttı!

Gündem Haber5 gün ago

Brunson ABD’ye gitmek üzere evinden ayrıldı

Yaşam5 gün ago

ABD’den dikkat çeken FETÖ açıklaması

Yaşam5 gün ago

Sevgilisini yakarak öldürmüştü: O cani tutuklandı!

Yaşam5 gün ago

Polisin durdurduğu otomobilden cephanelik çıktı!

Gündem Haber5 gün ago

Tecavüz edip hamile bırakıyorlar, doğan çocuğu ise…

Gündem Haber5 gün ago

Karayılan’la ilgili korkunç tecavüz itirafı! Kadınların kafasına silah dayayıp…

Gündem Haber4 gün ago

O iş adamı tutuklandı! Fotoğrafları ortaya çıktı

Gündem Haber5 gün ago

Tecavüz edip hamile bırakıyorlar, doğan çocuğu ise…

Gündem Haber4 gün ago

Trump, Rahip Brunson’ı Beyaz Saray’da ağırladı

Gündem Haber5 gün ago

Bahçeli’den Brunson kararına tepki

Gündem Haber4 gün ago

Akşener’den çarpıcı açıklamalar

Gündem Haber4 gün ago

Üniversitede skandal: 4 milyon TL kayıp

Yaşam3 gün ago

Korkunç olay: Kız arkadaşı koşarak yanına geldi!

Gündem Haber4 gün ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere burs müjdesi

Gündem Haber4 gün ago

İYİ Parti’de 2 il başkanı daha belli oldu

Gündem Haber4 gün ago

Ocak ayında emekli maaşları ne kadar olacak?

Yaşam4 gün ago

Bu bakışlar yürek yakmıştı, o olayda yeni gelişme!

Gündem Haber4 gün ago

Bahçeli: “Tak, tak, tak yerine, tak tuk tuk oyu atarız

Yaşam5 gün ago

ABD’den dikkat çeken FETÖ açıklaması

Gündem Haber4 gün ago

Erdoğan MHP ile atacakları adımları açıkladı

Yaşam5 gün ago

Polisin durdurduğu otomobilden cephanelik çıktı!

Gündem Haber4 gün ago

Fırat’ın doğusu için gizli pazarlık ABD’nin sinsi planı

Gündem Haber4 gün ago

AKP’den Brunson açıklaması!

Yaşam2 gün ago

Esir çocuklar! 363 nolu esir Umut, 364 nolu esir Hatice…

Gündem Haber2 gün ago

MHP’li vekil Brunson’un tahliyesini topa tuttu! Ahmet Hakan coştu…

Genel5 gün ago

Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet edenler ortaya çıktı!

Yaşam4 gün ago

12 yaşındaki çocuğu taciz etmişti, o sapık için karar!

Gündem Haber1 gün ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş erken emeklilik açıklaması

Genel5 gün ago

Dünya şokta! Facebook sızıntıyı doğruladı

Gündem Haber4 gün ago

AB adayından skandal Türkiye açıklaması

Yaşam5 gün ago

Sevgilisini yakarak öldürmüştü: O cani tutuklandı!

Yaşam5 gün ago

Sigara kaçakçılarının zulası bu kez polisi de şaşırttı!

Gündem Haber5 gün ago

Brunson ABD’ye gitmek üzere evinden ayrıldı

Gündem Haber1 gün ago

Bir hafta içinde üretim durabilir!

Yaşam3 gün ago

1 yaşına girdikten 3 gün sonra korkunç ölüm!

Yaşam3 gün ago

Dikkat uzmanlar uyarıyor: Bu hastalık 35’li yaşlara kadar indi!

Gündem Haber2 gün ago

Kulis haber! İYİ Parti, Meclis’te AK Parti’ye…

Yaşam2 gün ago

Bir telefon sapığı 4 hayatı karattı! İnanılır gibi değil…

Yaşam24 saat ago

TBMM önünde silahlar patladı! Durmayan traktör…

Gündem Haber1 gün ago

Çankaya Köşkü’nün akıbeti belli oldu

Yaşam24 saat ago

Yol kenarında bulundu kan donduran olay!

Yaşam24 saat ago

Küçük kızın ifadesi iğrençliği ortaya çıkardı!

Gündem Haber1 gün ago

Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi! Konsoloslukta neler yaşandı?

Yaşam2 gün ago

Adnan Oktar’ın kilit ismi yakalandı! Kirli sırlar ortaya döküldü

Gündem Haber1 gün ago

Flaş gelişme! Suudi Konsolosun evinde arama yapılacak…

Çok Okunanlar