Connect with us

Genel

Merkez Bankası’nın faiz kararı ne iş dünyası bu toplantıya kilitlendi

Published

on

Para piyasaları ve iş dünyası yarınki faiz toplantısına odaklandı. Merkez Bankası’nın faiz artışı yapacağı neredeyse kesin gibi. Ancak asıl merak edilen ne kadarlık faiz artışı olacağı. Uzmanlar bu konuda ikiye ayrıldı. Kimi analistlere göre 250 baz puanlık artış yeterli. Kimi analistler ise bu artışın yeterli olmayacağı ve bu durumda dolarda yeni tarihi zirvelerin gelebileceği uyarısında bulunuyor.

Aylardır Türkiye’nin önemli gündemlerinden biri dövizdeki aşırı yükseliş. Bu dalgalanmaya karşı Türkiye’nin farklı kurumları tedbirler almayı sürdürürken piyasanın asıl oyun kurucusu Merkez Bankası elindeki en büyük kozu henüz etkili bir şekilde kullanmış değil.

Merkez dövizdeki aşırı dalgalanmaya karşı şimdiye kadar farklı tedbirlerle karşılık verdi. Ancak bugünkü toplantı çok kritik. Dananın kuyruğu öğleden sonra yapılacak PPK toplantısında kopacak. Çünkü yüksek gelen Ağustos ayı enflasyon rakamlarına tam da piyasalar olumsuz tepki verecekken, Merkez devreye girmiş ve faiz artışı yapabileceği yönünde bir açıklama yapmıştı. Peki Merkez Bankası yüzde 17,75 olan repo faizini ne kadar artıracak? Piyasaların beklentisi kaç puan artış yapılacağı yönünde?

MERKEZ FAİZİ NE KADAR ARTIRACAK?

Bu konuda farklı görüşler hakim. Kimi ekonomistler 200 baz puanlık yani yüzde 2’lik bir faiz artışının piyasaları rahatlatmak için yeterli olacağını söylerken, kimi uzmanlar da 1000 baz puan yani yüzde 5’lik bir faiz artışının ancak ekonomiyi kurtarabileceğini ifade ediyor. Yiğittürk Gürdümar Dünya’daki haberinde analistlerin bu konudaki görüşlerini paylaştı. Haberde 200-250 puanlık bir faiz artışının, aşırı yükselen enflasyona karşı etkisiz kalacağına vurgu yapılırken, aşırı faiz artışının da ekonomiye olumsuz etkisinden bahsedildi.

• Habere göre analistler, “Aslında ileriye dönük bozulma da dikkate alındığında haftalık repo faizinin üzerinde yaklaşık 1000 baz puan gibi bir artış gerekiyor. Ancak TCMB’nin bu kadar önemli bir adımı atmaya hazır olup olmadığı konusunda emin değiliz” yorumunu yapıyor.

FAZLA FAİZ ARTIŞI EKONOMİDE KÜÇÜLMEYİ GETİRİR

• Enflasyonun önümüzdeki 6 ay içerisinde 4-5 puan artacağı düşünüldüğünde Merkez Bankası’nın önden yüklemeli olarak bir faiz artırımı yapmasının piyasa için en iyimser beklenti olduğu ifade ediliyor. Fakat bunun aynı zamanda, Türkiye ekonomisi açısından büyüme değil küçülme anlamına geleceği için Merkez’den böyle bir reaksiyon da beklenmiyor.

FAİZ ARTIŞI BEKLENTİYİ KARŞILAMAZSA BU KEZ DÖVİZ ZİRVE YAPABİLİR

• 200-250 baz puanlık beklentileri karşılamayan bir faiz artırımının dolarda yeni zirveleri test ettirme ihtimali de bir başka endişe konusu olarak ön plana çıkıyor. Bu durumda piyasada 300-500 baz puanlık bir faiz artırımı piyasada en çok kabul gören görüş olarak ön plana çıkıyor. Bu durumda kurun yüzde 2-3’lük bir kayıpla 6.20’li seviyelere gerileme ihtimallerinden bahsediliyor. 500 baz puanın üzerindeki bir artışın ise kuru 6’nın bile altına çekebileceği belirtiliyor.

TEK BAŞINA FAİZ ARTIŞI YETERLİ DEĞİL

• Bankacılar, ekonominin kur-faiz sarmalına girmemesi gerektiğinin de altını çiziyor. Bu nedenle yabancı yatırımcı açısından Türkiye resmini daha net ve daha yatırım yapılabilir bir yola yeniden döndürmek için yapısal programın da açıklanması gerektiğini belirtiyor. Bankacılara göre, Merkez Bankası ve faiz artırımı tek başına yeterli değil. Kısa vadeli volatiliteyi düşürmeli.

TEB YATIRIM: 500-600’LÜK ARTIŞ GELEBİLİR

• “Merkez Bankası’nın Ağustos TÜFE’ye verdiği tepki ve sözlü müdahale sonrası, PPK’dan faiz artırım kararı çıkmamasını bekleyen ekonomist bence kalmadı” diyen TEB Yatırım Stratejisti Işık Ökte’ye göre, yıl sonu TÜFE beklentilerinin yüzde 19-22 bandında geliştiği ortamda, swap piyasasının gösterdiği haftalık repo faizine 500-600 baz puan artırım gelebilir. Ökte, “Merkez Bankamızın gelişen ülke para birimleri negatif gelişen küresel ortamda, enflasyon beklentilerindeki kötüleşme kadar dolar/TL kısa vade oynaklık oranlarını da düşürmek isteyeceğine inanıyorum. Özellikle 1 aylık dolar/TL zımni oynaklık oranının yüzde 40’ların üzerine çıktığı ortamda 13 Eylül toplantısı daha da bir önem kazanıyor” diyor.

• QNB Finansinvest Yatırım Danışmanlığı ve Portföy Yönetimi Birim Yöneticisi Serdar Pazı ise kamuoyu ile yapılan iletişim sonrasında piyasada eylül toplantısında faiz artırım beklentisinin fiyatlandığını ifade ediyor. Pazı’ya göre, orta vadeli olarak yüzde 20’nin üzerine çıkması beklenen enflasyonist görünüm açısından değerlendirildiğinde yüzde 17.75 olan politika faizinde 300 baz puan artırım beklenebilir.

GEDİK YATIRIM: 300-500 ARASINDA ARTIŞ BEKLİYORUZ

• Gedik Yatırım Yatırım Danışmanlığı Müdürü Üzeyir Doğan da Merkez Bankası’ndan faiz artırımı bekliyor. “Haftalık fonlamanın gerçekleştirildiği politika faizinde asgari 300 maksimum ise 500 puanlık faiz artışı bekliyoruz” diyen Doğan’a göre, daha önce 150 baz puanla sınırlanan koridorun alt ve üst bandında ise bu sefer marj biraz daha yükseltilebilir.

loading...

Genel

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sosyal yardım ödemelerimi nasıl alacağım?

Published

on

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen aylıklar, ihtiyaç sahiplerine PTT aracılığıyla ödeniyor.

Devlet kurumlarının hak sahiplerine yaptığı ödemeler PTT işyerlerinde gerçekleştirilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün 2022 sayılı kanun kapsamındaki aylıklar PTT tarafından ödenmektedir.

Bununla birlikte şartlı eğitim ve şartlı sağlık, muhtaç asker ailelerine ve eşi vefat eden kadınlara yönelik düzenli nakdi yardım, doğum yardımı, öksüz, yetim ve asker çocuğu yardımı ile sosyal yardım ödemeleri de PTT’de hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşir.

Ödemenizin yapılması için PTT gişe görevlisine geçerli kimliğinizi ve TC Kimlik Numaranızı ibraz etmeniz yeterli olur. Ödemeniz hemen yapılır.

loading...
Devamını Oku

Genel

Kiracıya güzel haber! Kira artışları artık…

Published

on

Bakan Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programından milyonlarca kiracıyı sevindirecek haber çıktı. Kira artışları bundan böyle TÜFE’ye göre belirlenecek. Bu da kiraların daha az aratacağı anlamına geliyor. Peki kim ne kadar kira ödeyecek? İşte hesaplaması.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın detaylarını paylaştığı Yeni Ekonomi Programı’nda ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren çok önemli bir bilgi yer aldı. Şimdiye kadar kira artışları ÜFE yani Üretici Fiyat Endeksi’ne göre yapılmaktaydı. Ancak Bakan Albayrak artık kira artışlarının artık TÜFE yani Tüketici Fiyat Endeksi’ne göre yapılacağını açıkladı. Peki bu ne anlama geliyor?

ÜFE, TÜFE’NİN NEREDEYSE İKİ KATI
TÜİK’in rakamlarına göre TÜFE ağustos ayında yüzde 2,30 artarken yıllık bazda yüzde 17,90 oldu. Ağustos ayı yurt içi ÜFE ise yüzde 32 oldu. Yani şuan kira artışında baz alınan ÜFE, TÜFE’nin neredeyse iki katı. 1000 lira kira ödeyen bir vatandaşın ÜFE’ye göre artış miktarı 320 lira olacakken TÜFE’ye göre artış 179 lira olacak. Bu da ev sahibinden çok kiracının işine yarayacak.

ÜFE NEDİR?
Üretici Fiyatı Endeksi ya da kısaltması, Belirli bir referans döneminde ülke ekonomisinde üretimi yapılan ve yurtiçine satışa konu olan ürünlerin, üretici fiyatlarını zaman içinde karşılaştırarak fiyat değişikliklerini ölçen fiyat endeksidir. Aylık ya da yıllık enflasyon rakamının belirlenmesinde kullanılır.

TÜFE NEDİR?
TÜFE tipik bir tüketicinin satın aldığı belirli bir ürün ve hizmet grubunun fiyatlarındaki ortalama değişimleri gösteren bir ölçüttür. Yıllık enflasyon değerindeki değişimi ölçmek için kullanılır. TÜFE, İstatistik bilimindeki indeks sayılar ile hesaplanır. Belli bir yıl seçilir ve bu yıl temel yıl kabul edilir.

loading...
Devamını Oku

Genel

Merkez Bankası’nın faiz kararı Resmi Gazete’de yayımlandı

Published

on

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) kredi kartlarında azami faiz oranlarını yükseltmesine ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ

İHA’nın haberine göre; Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 2,02’den 2,25’e, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,62’den 1,80’e yükseltildi.

Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,52’den 2,75’e çıkarıldı. Yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faiz oranı ise yüzde 2,12’yken 2,30 olarak yeniden belirlendi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı tarafından yürütülecek yeni tarife, 1 Ekim 2018 tarihinde yürürlüğe girecek.

loading...
Devamını Oku

Genel

Günlerdir kayıp olan minik Sedanur olayında flaş gelişme!

Published

on

KARS’ta kaybolan Sedanur Güzel’in kaybolması sonrası gözaltına alınan komşusu Ertan B. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kars Kağızman’da 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in kaybolması olayına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan Ertan B. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kars’ın Kağızman ilçesinde pazar günü 9 yaşındaki Sedanur Güzel kaybolmuştu. Kars İl Jandarma Komutanlığı, AFAD ve UMKE ekipleri ile vatandaşların katıldığı, iz takip köpeği “Atak”ın ve arama kurtarma köpeği “Gazel”in de yer aldığı arama çalışmalarından sonuç alınamadı.Köydeki evleri tek tek inceleyen, helikopter ve drone desteğiyle araziyi 3 gündür tarayan ekipler, çalışmalarına ara verdi.

Sedanur Güzel’in geçen pazar günü kaybolması ile ilgili ailenin komşusu Ertan B. ifadesi alınmak üzere Paslı Jandarma Karakol Komutanlığı’na götürülmüştü. Mahkemeye çıkarılan Ertan B. tutuklandı.

loading...
Devamını Oku

Genel

Dolar ekranda gördüğü anda düştü! İşte son durum

Published

on

Günlerdir Bakan Berat Albayrak’ın Yeni Ekonomi Programı’nı bekleyen dolar kuru onu ekranda gördüğü anda hızla düştü. Dolar 6.25’den saat 11.40 itibarıyla 6.15’e indi. Euro da 7.21’e düştü. Gram altının fiyatı da 242 liradan 237 liraya geriledi.

İş dünyası ile birlikte dolar, piyasalar pazartesi gününden beri Bakan Berat Albayrak’ın Yeni Ekonomi Programını açıklayacağı toplantıya kilitlenmişti. Merkez Bankası’nın faiz artırımı ile geçen haftayı düşerek kapatan dolar hafta başında yeniden yükselmiş ve 6.40’ları aşmıştı.

Bugün Berat Albayrak saat 11.30’de ekranda göründüğü anda dolar, euro ve altın fiyatları baş aşağı gitmeye başladı. Açıklama öncesinde 6.25’lerde olan dolar kuru açıklamanın başlaması ile birlikte 6.15’e, euro ise 7.21’e düştü. Kapalıçarşı’da gram altının fiyatı da günler sonra 240 liranın altına indi ve 237 lirayı gördü. Çeyrek altın fiyatı ise şu saatlerde 390 liraya kadar inmiş durumda. İşte dolar kurundaki son rakamlar:

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altın fiyatlarında da dolarla birlikte gerileme görülüyor. Önceki gün 400 liraya çıkan çeyrek altın bugün 395 liradan satılıyor. Gram altın Kapalıçarşı’da 242 lira. Cumhuriyet altını ise 1610 TL’den alıcı buluyor.

loading...
Devamını Oku

Genel

Alibaba’nın kurucusu Jack Ma herkesi uyardı

Published

on

Alibaba Group Holding’in kurucusu Jack Ma, insanların Çin ile ABD arasında 20 yıl sürebilecek bir ticaret savaşına göre hazırlık yapmaları gerektiği uyarısı yaptı.

Alibaba Group Holding’in kurucusu Jack Ma, “İnsanlar 20 yıl sürecek bir Çin-ABD ticaret savaşına hazırlanmalı” dedi.

Hangzhou’da düzenlenen Yatırımcılar Zirvesi’nde konuşan Jack Ma, ekonomik durumun iyi olmadığını ve bunun uzun sürebileceğini vurguladı ve “20 gün, 20 ay değil; belki de 20 yıl sürecek bir ticaret savaşı” dedi.

MODERN “İPEK YOLU” İHRACATI ÖNE ÇIKACAK
Ma, onyıllarca sürebilecek bir ticaret savaşında Çin’in Afrika, Güney Asya ve Avrupa’yı kapsayan modern zamanın “İpek Yolu”na ihracata odaklanması gerektiğini vurguladı.

Jack Ma ayrıca, ticari gerilimler nedeniyle Alibaba’nın artık ABD’de “1 milyon istihdam yaratma” sözünü yerine getiremeyebileceğini de ekledi.

ABD’NİN EK VERGİ ADIMINA ÇİN’DEN YANIT
ABD Başkanı Donald Trump, Çin’den ithal edilen 200 milyar dolarlık ürüne daha 24 Eylül’den itibaren yüzde 10 gümrük vergisi uygulanacağını açıklamasından sonra Çin’den misilleme gecikmemişti. Pekin yönetimi ABD’ye 60 milyar dolarlık vergi getirileceğini duyurdu. ABD mallarına yeni gümrük tarifeleri % 5 ile 10 aralığında olacak, 60 milyar dolarlık ABD ürününe 24 Eylül’den itibaren tarife uygulanmaya başlayacak.

loading...
Devamını Oku

Facebook Sayfamız

Genel11 saat ago

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sosyal yardım ödemelerimi nasıl alacağım?

Yaşam11 saat ago

Çocuğun babası komşusu çıkmıştı adliyede cinayeti anlattı

Gündem Haber11 saat ago

Depoda ele geçirildi tam 1985 adet! PKK Çin’den ithal etmiş

Yaşam11 saat ago

Polisin elinden kaçıp katibin saç derisini kopardı

Genel11 saat ago

Kiracıya güzel haber! Kira artışları artık…

Genel13 saat ago

Merkez Bankası’nın faiz kararı Resmi Gazete’de yayımlandı

Gündem Haber15 saat ago

TSK öldürmüştü, fotoğrafını asmışlar! İşte Sincar’daki PKK varlığı

Genel15 saat ago

Günlerdir kayıp olan minik Sedanur olayında flaş gelişme!

Genel15 saat ago

Dolar ekranda gördüğü anda düştü! İşte son durum

Genel15 saat ago

Alibaba’nın kurucusu Jack Ma herkesi uyardı

Genel17 saat ago

MEB’den liselere kayıt için yeni yaş sınırı

Gündem Haber19 saat ago

Tamirci genç kadının kabusu oldu! Özel fotoğraflarını…

Gündem Haber19 saat ago

Merkez Bankası’nın o kararı yayımlandı

Gündem Haber19 saat ago

ABD’nin ‘Terörizm 2017 Ülkeler Raporu’nda YPG rezaleti

Yaşam1 gün ago

Sorguda itiraf, duruşmada inkar etti!

Yaşam1 gün ago

Whatsapp’tan gelen fotoğrafla her şeyini kaybetti!

Yaşam1 gün ago

Muhtardan 17 yaşındaki kıza cinsel istismar!

Genel1 gün ago

Akşam sabah kapınız çalabilir! EDS ile çekilda evinize postalanıyor

Gündem Haber1 gün ago

Uçakları düştü, o ülke son dakika geçti!

Genel1 gün ago

Trafik cezalarında yeni sistem devreye girdi

Genel1 gün ago

Yolsuzluk operasyonu! İcra müdürleri, mübaşir, polis, ihale memuru…

Yaşam1 gün ago

Kadının çığlıklarına koştu kapkaççıyı yakaladı! Kahraman tamirci…

Genel1 gün ago

Türkiye Bankalar Birliği’nden kredi yapılandırma açıklaması

Yaşam1 gün ago

‘5 yıldır erkekliğim yok’ diyen üfürükçü için Adli Tıp’tan rapor

Gündem Haber2 gün ago

İYİ Parti’de 9 il başkanı atandı işte o isimler

Genel2 gün ago

TOKİ kampanyası indirim oranı yüzde 24’e çıktı

Yaşam2 gün ago

Suriyeliler, Türkleri işinden ediyor

Gündem Haber2 gün ago

3. Havalimanı’nda eylem yapan işçilerden 24’üne tutuklama!

Genel2 gün ago

Karadeniz’in cennet köşesine büyük darbe

Genel2 gün ago

Varlık Fonu eski yöneticisi açıkladı: THY satılıyor mu?

Genel2 gün ago

Dolar güna kaçla başladı? Doları fırlatan gelişmeler neler?

Gündem Haber2 gün ago

85 yaşındaki kişi sosyal medya nedeniyle eşini öldürdü

Yaşam2 gün ago

Ünlü siyasetçi trafik kazası geçirdi!

Gündem Haber2 gün ago

Düşen Rus uçağıyla ilgili Putin’den bomba açıklama!

Gündem Haber2 gün ago

O belediye başkanı istifa etti! Sosyal medyada söyledikleri…

Genel2 gün ago

Vahşet! Türk babayı çocuklarının önünde döverek öldürdüler

Genel2 gün ago

Afyonkarahisar’daki otobüs kazasında kahreden tesadüf

Genel2 gün ago

Faiz artışına rağmen dolar neden yükseliyor?

Gündem Haber2 gün ago

Çanakkale’de termik santralde patlama! Nedeni belli oldu

Gündem Haber3 gün ago

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 81 ile ‘1 saatte bitirin’ talimatı!

Gündem Haber3 gün ago

Yolcu otobüsü devrildi ölü ve yaralılar var

Genel4 gün ago

İki şehirde 4 terörist etkisiz hale getirildi

Genel2 gün ago

Afyonkarahisar’daki otobüs kazasında kahreden tesadüf

Genel5 gün ago

TSK’dan son dakika açıklama: PKK’lı Ali Evger öldürüldü

Genel2 gün ago

Vahşet! Türk babayı çocuklarının önünde döverek öldürdüler

Yaşam5 gün ago

Şok gerçek bayılınca ortaya çıktı!

Gündem Haber2 gün ago

85 yaşındaki kişi sosyal medya nedeniyle eşini öldürdü

Yaşam3 gün ago

Pantolonun cebinde unutulan parayı terzi görürse…

Yaşam3 gün ago

Hoca’nın yaptığına bak! 60 yaşında ama ikinci eş olarak 20’lik Suriyeli kız arıyor

Gündem Haber3 gün ago

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 81 ile ‘1 saatte bitirin’ talimatı!

Genel4 gün ago

Ve yarın itibariyle başlıyor: İstanbul alarmda!

Gündem Haber4 gün ago

ABD’nin karanlık ordusu Suriye’de ortaya çıktı

Genel5 gün ago

Bağ-Kur’luya 10 yıl erken emeklilik fırsatı

Yaşam3 gün ago

‘Demirel’in ruhu’ geri dönüyor! AP ve DYP’nin ağır topları geri dönüyor

Genel3 gün ago

Son kulis: O isim üzerinde anlaştılar

Gündem Haber4 gün ago

MHP’den Sağlık Bakanlığına sert gönderme

Yaşam3 gün ago

Minik Alperen’in ölümünde flaş gelişme!

Genel5 gün ago

Artık o kişiler de tazminat alacak! Yargıtay’dan bomba karar

Genel4 gün ago

Emeklilikte yaşa takılanlara erken emeklilik yolu! Yasa teklifi hazır

Gündem Haber3 gün ago

MİT paketledi! Üsteğmenin cenazesini çalmışlardı…

Yaşam5 gün ago

Polisten ‘otostop’ uyarısı! Arabanız elden gidebilir…

Genel5 gün ago

Dolara karşı bomba adım! 1 Oacak 2023’e kadar…

Gündem Haber4 gün ago

Diriliş Ertuğrul bomba gibi geliyor! İşte yeni sezonun ipuçları

Gündem Haber3 gün ago

İntihar denilmişti: 3 ay sonra flaş gelişme!

Yaşam3 gün ago

2 milyon lira mirası 3 ayda bitirip hırsızlık yaptı

Genel4 gün ago

Doktor tavsiyesi olmadan bu ilacı sakın kullanmayın!

Genel4 gün ago

İcra tehditi içeren SMS’lere ceza!

Yaşam3 gün ago

Okan Kurt izin vermedi Demet Akalın’ın hevesi kursağında kaldı

Yaşam3 gün ago

Fiyat listesi sosyal medyayı sallamıştı: O lokantaya yoğun ilgi!

Yaşam1 gün ago

Sorguda itiraf, duruşmada inkar etti!

Yaşam4 gün ago

İstanbul’da ulaşıma zam yapılacak mı İBB’den flaş açıklama

Genel3 gün ago

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Ekim’e kadar sabretsinler

Yaşam1 gün ago

Muhtardan 17 yaşındaki kıza cinsel istismar!

Gündem Haber5 gün ago

ABD Filistinlilere yaptığı son yardımları da durduruyor

Yaşam3 gün ago

Genç futbolcunun son paylaşımı yürek dağladı!

Gündem Haber2 gün ago

O belediye başkanı istifa etti! Sosyal medyada söyledikleri…

Genel2 gün ago

Faiz artışına rağmen dolar neden yükseliyor?

Genel1 gün ago

Türkiye Bankalar Birliği’nden kredi yapılandırma açıklaması

Genel1 gün ago

Trafik cezalarında yeni sistem devreye girdi

Genel5 gün ago

İstanbullular dikkat! Şemsiyesiz dışarı çıkmayın…

Çok Okunanlar