Connect with us

Yaşam

Genç kızın ifadesi damga vurdu! Şoke eden itiraf

Published

on

İSTANBUL’da 2017 yılında öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen B.U.’nun (47) 40 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davaya, 15 yaşındaki mağdure A.U.’nun ifadesi damgasını vurdu.

Kendisinden yaşça büyük erkekle arkadaş olmasına babasının kızdığını anlatan A.U. “Babamdan intikam almak istedim. Babama iftira attım. ‘İfadesi alınır serbest bırakılır’ diye düşündüm. Babam tutuklanınca da yaptığımın yanlış olduğunu öğrendim” dedi. Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, “Nitelikli cinsel istismar” suçundan sanık baba B.U.’yu 12 yıl 6 hapis cezasına çarptırdı ve sanığın da tahliyesine hükmetti. Sanığın avukatı Mehmet Fatih Yaşar, kararı İstinaf Mahkemesi’ne taşıdı.

SANIK BABA: KIZIM ‘MAHVEDECEĞİM’ SENİ DİYORDU
Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 15 yıldan 40 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkan sanık baba B.U., “2016 yılının Şubat ayında 8. sınıfın ikinci döneminde kızımı okulun önünde kendisinden 8-10 yaş büyük biriyle yakaladım. Kızımla konuşmak istedim, çok sinirlenmiştim. Sorularıma ters cevaplar vermeye başladı. Kızımı alıp eve götürdüm. Yaşının küçük olduğunu, ileride sevgilisi olabileceğini söyledim. Bana ‘Hayatıma karışma! Ben ne yaptığımı biliyorum’ dedi. Ben de bunun üzerine tokat attım, kızım odasına kapandı ve çığlık atmaya başladı. ‘Mahvedeceğim’ seni diyordu. Sabah kalktığımda kızım odasında yoktu, evden kaçtığını düşündüm. Annesiyle sokakta aramaya başladık. Bir saat sonra telefon geldi. Karakola gittim. Kızıma şiddet uyguladığımı söylediler. Karakolda nasihatte bulundular, işlem başlatılmadı. Kızıma nasihat ettim; ‘Attığın her adımdan haberim olacak’ dedim, telefonunu elinden aldım. ‘Bana karışma!’ dedi. Kızım bu adamla tekrar görüşmeye başladığını gördüm. Adres değiştirmeye karar verdim. Okulunu yeni taşındığımız mahalleye aldırdım. Kızımın 2-3 gün okula gitmediğini öğrendim. Kızıma nerede olduğunu sordum; ‘O serseriyle mi gezdin?’ dedim. O da ‘Evet’ dedi. Sonra yeni okuluna devam etmeye başladı. Bir süre sonra okuldan dönmedi annesi; ‘Camdan bakıyorum, gelmedi’ dedi. Annesiyle kızımı aramaya gittik, Kızım 2-3 sokak ötede yine o çocukla yakaladım. Zorla eve getirdim. Kızımı dövdüm. Diğer kızım ablasını dövdüğüm için bana nefretle bakmaya başladı. Sonra kızım bana küstü, 2 ay konuşmadı” dedi.

“KIZIMA HERHANGİ BİR CİNSEL İSTİSMARDA BULUNMADIM”
Kızının okuldan kaçtığını ve ertesi gün karakoldan aldığını anlatan baba B.U., “Kızım arkadaşında kaldığını söyledi. Kızımla aramızda yine tartışmalar oldu. Kızım kardeşiyle birlikte öğretmene mektup yazmışlar. Karakoldan beni çağırdılar. İfademi aldılar. Kızımın bu kadar iftiralar attığını bilmiyordum. Kızıma herhangi bir cinsel istismarda bulunmadım. Böyle bir şey asla olmamıştır. Olması da mümkün değildir” diye konuştu.

“BABAMDAN İNTİKAM ALMAK İSTEDİM. BABAMA İFTİRA ATTIM”
Mağdure A.U. ifadesinde, kendisinden yaşça büyük bir erkekle arkadaşlık yaptığını babasının kızdığını ve ardından okulunu değiştirdiğini belirterek, “Bu adamla görüşmeye devam ettim. Liseye başladım. Liseye başladığımda E. ile görüşmeye başladım. Babam da bunu duydu ve bana kızdı. Babam bana ‘Hep böyle yapıyorsun diyerek beni okula göndermedi. Sınıfta kaldım. Daha sonra babamdan intikam almak istedim. Babama iftira attım. ‘İfadesi alınır serbest bırakılır’ diye düşündüm. Babam tutuklanınca da yaptığımın yanlış olduğunu öğrendim. Şikayetten vazgeçme dilekçesini kendim yazdım ve savcılığa verdim” şeklinde konuştu.

“EŞİM, KIZIMIN BAŞKALARIYLA GEZMESİ NEDENİYLE KIZIMA BAĞIRIYORDU”
Anne O.U. da kızının söz konusu olayı kendisine anlatmadığını belirterek, “Eşim, daha önce kızımın başkaları ile gezmesi nedeniyle kızıma bağırıyordu. Kızıma nasihat veriyordu. Kızım bizi tersliyordu. Yaşının küçük olduğunu söylüyorduk. Ben sanıktan şikayetçi değilim” dedi.

SAVCI: BABANIN BERAATİNE VE TAHLİYESİNE KARAR VERİLSİN
Savcı, sanığın üzerine atılı suçu işlediğine dair cezalandırılmasına yeterli, her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı delil bulunmadığından ve sanığın üzerine atılı suçu işlemediği anlaşıldığından sanığın beraatine ve tahliyesine karar verilmesi talep etti. Mahkeme heyeti, “Nitelikli cinsel istismar” suçundan sanık B.U.’yu iyi hal indirimi de uygulayarak 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı ve sanığın da tahliyesine hükmetti.

DAVA İSTİNAF MAHKEMESİNE TAŞINDI
Sanığın Avukatı Mehmet Fatih Yaşar da davayı İstinaf Mahkemesi’ne taşıdığını, hukuk biliminin yegane amacının adaleti tesis etmek olduğunu belirterek, “Cinsel suçlardan birini işleyen bir şahsa en ağır cezanın verilmesi konusunda farklı bir düşünce için de değiliz. Yalnız cezanın suçu işlediği kesin ve net olan bir şahsa verilmesi gerektiğini söylüyoruz sadece. Diğer taraftan sanığın suçu işlediğine dair gerçekten dosyada her türlü şüpheden uzak inandırıcı deliller yok ise o şahsı tutuklu yargılamak da yargılamanın sonunda ceza vermekte yanlış. Maalesef bazı hakim ve savcılar cinsel suçlar söz konusu olduğunda kadının beyanını yeterli sayıyor. Hatta ve hatta bazen sanığa ‘Şimdi neden durduk yere bu kadın sana böyle bir iftira atsın ki demek ki var bir şey? ‘ diye sorulduğuna şahitlik ediyoruz. Diğer taraftan temel problem yanlış karar verdiğini bilerek sorumluluktan kaçmak isteyen hakim ve savcılar. ‘İtiraz edin Avukat Bey, biz böyle karar verdik ama süreyi kaçırmayın kesinleşmesin!’ diyen hakimler ve savcılar gördük. Burada aslında bize söylenmek istenen şu; Biz bu cinsel davalarda kamuoyu tepkisi ya da farklı tepkilerden çekiniyoruz, müvekkiliniz suçsuz da olabilir ama suçsuz olduğuna karar verecek kadar cesaretli ve vicdanlı değiliz, bu sorumluluğu biz almak istemiyoruz, siz üst derece mahkemesine gidin onlar bu kararı versinler diye içlerinden geçirdiklerini hissediyor gibiyim. Bizim olayımızda da benzer şeyler oldu. Babasına 1-2 gün gözaltında kalıp bırakılır bende intikamımı almış olurum düşüncesi ile iftira atan genç bir hata yapmış olabilir. Mahkeme heyetinin verdiği kararın doğru olduğunu düşünerek verdiğine inanmıyorum. İstinafa gitsinler karar orada bozulsun tarzında bir yaklaşımla insiyatif almaktan uzak olduklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

loading...

Yaşam

Uzman çavuşların eğlencesi kanlı bitti

Published

on

Erzurum’daki bir gece kulübünde 5 uzman çavuş ile kulüp çalışanları arasında çıkan kavgada başından yaralanan iş yeri sahibi Sinan A.’nın beyin ölümü gerçekleşti.

Olay, 27 Ekim günü Palandöken ilçesindeki bir gece kulübünde meydana geldi. Eğlenmek için kulübe giden 5 uzman çavuş ile çalışanlar arasında giriş ücreti yüzünden tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Bu sırada uzman çavuşlardan H.K., tabancasını çıkarıp ateş etti. Mermi, hemen kapı önünde duran iş yeri sahibi Sinan A.’nın başına isabet etti. Kavga sonrası uzman çavuşlar olay yerinden araçları ile kaçarken, yaralı Sinan A., Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakım sevrisinde tedaviye alınan Sinan A.’nın beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.Kaçan uzman çavuşlar kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen H.K., çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi. 4 uzman çavuş ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. OLAY KAMERALARA YANSIDIÖte yandan olay günü yaşananlar cep telefonu ve işyerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde çalışanlarını sakinleştirmeye çalışan ve uzman çavuşlarla konuşmayı deneyen iş yeri sahibi, açılan ateş sonucu bir anda yere düşüyor. Sinan A.’nın vurulduğunu gören çalışanlar ise şaşkınlık içerisinde sağa sola kaçışıyor. Gece kulubünün önünde art arada atılan silah sesleri çevredekileri korkuturken, araçlarına binen 5 kişinin kaçışı cep telefonu ile kaydedildi.

loading...
Devamını Oku

Yaşam

Vergi indirimi ile beyaz eşya fiyatları ne kadar olacak?

Published

on

Berat Albayrak’ın dün açıkladığı vergi indirimi sonrası gözler beyaz eşya piyasasına çevrildi. İndirimle birlikte beyaz eşya ürünlerinde 130 TL ile 400 TL’lik bir avantaj sağlanacak. Geçen yıl yapılan vergi indirimi hatırlatan esnaf bu sayede yüzde 20 oranında satışların arttığına dikkat çekti. Yüzde 16 daralan piyasa sıfırlanan ÖTV’nin kalıca hale gelmesini istiyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 6 başlıkta açıkladığı KDV ve ÖTV indirimleri beyaz eşya sektörü de yerini aldı. Buna göre beyaz eşyada yüzde 6.7 olarak uygulanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranı yıl sonuna dek sıfırlanacak. Düzenlemenin buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırın başta olmak üzere beyaz eşya fiyatlarını da aşağı çekmesi bekleniyor.

FİYATLAR NE KADAR DÜŞECEK

ÖTV’nin sıfırlanması, beyaz eşyada 2 bin TL’lik bir ürünün fiyatında 134 TL’lik, 3 bin TL’lik üründe 201 TL’lik, 4 bin TL’lik bir üründe 268 TL’lik, 5 bin TL’lik bir üründe 335 TL’lik ve 6 bin TL’lik bir üründe ise 402 TL’lik bir avantaj sağlayacak.

PAZAR YÜZDE 16 DARALDI
Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre sektörün bir süredir talep ettiği vergi indirimin, beyaz eşyadaki satışları artırması bekleniyor. Ancak bu yılın ilk 9 ayında iç satışlarda yüzde 16 daralan pazarda, gözler şimdiden sıfırlanan ÖTV’nin kalıcı hale getirilmesinde.

2017 VERGİ İNDİRİMDE SATIŞLAR NE KADAR ARTTI?
Beyaz eşyada ÖTV’nin yılsonuna kadar sıfırlanmasının sektöre olumlu yansıyacağını söyleyen Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Genel Sekreteri Ayşe Keskinkılıç, şunları söyledi:

“2017 yılında yapılan vergi teşvikler kapsamında beyaz eşyada ÖTV’nin sıfırlanması, sektördeki satışları yüzde 15 ile yüzde 20 arasında artırmıştı. Bu son indirimin de sektöre olumlu yansımasını bekliyoruz. Ancak hem sürenin kısa olması hem de piyasadaki genel ekonomik durum nedeniyle aynı artış oranlarını yakalamamız biraz zor görünüyor. Yine de bu düzenlemenin sektörde 2018’de yaşanan daralmanın boyutunu azaltacağını tahmin ediyoruz.”

‘ÖZEL TÜKETİM DEĞİL, KALICI OLARAK KALKSIN’
Derneğin 18 Ekim’de düzenlediği ve sektörün ilk 9 aylık verilerinin açıklandığı toplantıda konuşan TÜRKBESD Başkan Yardımcısı Fatih Özkadı da, “Beyaz eşya iç talebi yüzde 16 ve üretim yüzde 2 azalmıştır. Bunun yurt içinde sosyal açılımları da olacak bir istihdam sorunu yaratacağı açıktır. Gelir cephesindeki tüm olumsuzlukların hem üreticiler hem tüketiciler açısından giderilmesi için ÖTV’nin kalıcı olarak kaldırılması gerekmektedir” değerlendirmesini yapmıştı.

Özkadı, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Beyaz eşya ürünleri özel tüketim konusu değildir. ÖTV’nin kademeli olarak başta enerji verimliliği en yüksek ürünler için sıfırlanması ve kademeli olarak azaltılarak kaldırılması, sektöre kısa vadede can suyu olacak, orta vadede ise sektörün istikrarlı büyümesine katkı sağlayacaktır.”

loading...
Devamını Oku

Yaşam

Bakırköy’de korkunç kaza! Çok sayıda yaralı var

Published

on

Bakırköy sahil yolunda Atatürk Havalimanı’na personel taşıyan servis aracı kontrolden çıkarak yol kenarında bulunan ağaca çarptı. Olayda serviste bulunan çok sayıda kişi yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara müdahale ediyor.

Kaza saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Bakırköy Sahil Yolu’ndan Florya istikametine giden servis midibüsü, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki ağaca çarptı. Kazada, araçta bulunan 16 yolcudan 10’u ve sürücü yaralandı.

Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar yol kenarında ambulans bekledi. Yaralılar gelen ambulanslarla hastaneye götürülüyor.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YAŞANIYOR
Servis midibüsünün Atatürk Havalimanı’na personel taşıdığı öğrenildi. Kaza nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanıyor.

loading...
Devamını Oku

Yaşam

İşte FSM’den atlayan taksicinin son durumu!

Published

on

İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde aracını durduran bir taksici aşağıya atladı. Deniz polisi tarafından kıyıya çıkarılan taksici yaşadığının belirlenmesi üzerine hastaneye götürüldü. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden atlayan taksici öldü.

İstanbul’da saat 14.00 sıralarında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde aracını durduran taksici korkulukları aşarak denize atladı. Deniz polisi tarafından kıyıya çıkarılan taksici yaşadığının belirlenmesi üzerine hastaneye götürüldü.

HAYATA TUTUNAMADI
Deniz polisi tarafından kıyıya çıkarılan taksici yaşadığının belirlenmesi üzerine hastaneye götürüldü ancak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

loading...
Devamını Oku

Yaşam

Antalya’da uçak kazası! Kurtarma ekipleri bölgeye gitti

Published

on

İlaçlama uçağının düştüğü ihbarı üzerine kurtarma ekipleri, uçağın düştüğü bildirilen bölgeye hareket etti.

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde eğitim uçağı düştü, pilot Serkan Dilci ve yardımcısı Deniz Adalı öldü. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Manavgat ilçesi Ulualan mevkisinde eğitim uçağı düştü. İlk tespitlerimize göre Yıldız Air firmasına ait uçağın pilotu Serkan Dilci ve yardımcısı vefat etti.

Allahtan rahmet diliyorum. Jandarma ve 112 Acil Yardım ekipleri olay yerinde. Her türlü tedbiri almış durumdayız. Bu uçağın daha önce İzmir’de bir aracın çatısına basan uçak olduğu söyleniyor.” dedi.

loading...
Devamını Oku

Yaşam

Devlet Bahçeli talimat verdi! Meclis’ten geçecek

Published

on

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk bütçesi olarak Meclis’e gelen 2019 bütçesi için, “Bütçe Meclis’ten geçecek” talimatı verdiği ileri sürüldü.

AK Parti ile MHP arasında yerel seçime ilişkin ittifak arayışı geçtiğimiz hafta karşılıklı açıklamalarla son buldu, ancak Cumhur İttifakı Meclis’te devam edecek.

Gazete Duvar’ın TBMM kulislerinden aktardığı habere göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu konuda hassasiyetini milletvekilleri ile de özel olarak paylaştı.

‘Emeklilikte Yaşa Takılanlarla’ ilgili araştırma komisyonu kurulması önergesinde muhalefetle birlikte hareket eden Grup Başkanvekili Erhan Usta’yı aynı gün görevden alan Bahçeli’nin bundan sonra da CHP, HDP ve İYİ Parti ile yan yana durma anlamına gelen tutumlardan kaçınılması talimatı verdiği öğrenildi.

Bahçeli ayrıca Meclis’in en önemli gündem maddesi olan bütçe için de grubu uyardı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk bütçesi olarak Meclis’e gelen 2019 bütçesi için, ‘Bütçe Meclis’ten geçecek’ talimatı verdiği öğrenildi.

loading...
Devamını Oku

Facebook Sayfamız

Gündem Haber1 sene ago

Canan Karatay gerçek tıbbın 10 şifresini anlattı

Gündem Haber1 sene ago

Ahmet Hakan ‘şaşırmayın’ deyip açıkladı: Yakında AK Parti ve MHP’den

Gündem Haber1 sene ago

Büyük şehirleri kan gölüne çevireceklerdi Diyarbakır’da yakalandılar

Gündem Haber1 sene ago

Eğitim değil Çin işkencesi! 5 yaşında ama…

Gündem Haber1 sene ago

Şehit babasının anlattıkları kan dondurdu

Gündem Haber1 sene ago

Tek tip askerliğin detayları belli oldu

Gündem Haber1 sene ago

Çin zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan Uygur Türklerine skandal muamele

Gündem Haber1 sene ago

Kızı okuldan ağlayarak dönünce…

Gündem Haber1 sene ago

‘Genel Emir’ yayımlandı, bundan sonra bunu yapan yandı

Gündem Haber1 sene ago

İstanbul’da markette kâbus dakikaları!

Gündem Haber1 sene ago

MHP’li Bülent Karataş: Af çıkmazsa cezaevleri karışır

Gündem Haber1 sene ago

Bakan Akar’dan askerlik açıklaması Tek tip askerlik mi geliyor?

Yaşam1 sene ago

Uzman çavuşların eğlencesi kanlı bitti

Gündem Haber1 sene ago

Halk otobüsünde küçük kıza taciz anı kameralara yansıdı

Yaşam1 sene ago

Vergi indirimi ile beyaz eşya fiyatları ne kadar olacak?

Genel1 sene ago

General Motors’tan flaş karar! Tam 18 bin kişi işten çıkarılacak!

Genel1 sene ago

İstanbul’un Ekim ayı enflasyonu belli oldu! İşte İTO’nun açıkladığı rakamlar

Gündem Haber1 sene ago

İşte Melih Gökçek’in MHP kararı! Mehmet Özhaseki açıkladı

Genel1 sene ago

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını açıkladı

Gündem Haber1 sene ago

Meghan Markle transparan eteğiyle dünyayı şoke etti!

Gündem Haber1 sene ago

Devlet Bahçeli’den cumhur ittifakı talimatı

Gündem Haber1 sene ago

Soğandan kötü haber! Tam 10 kat artacak

Gündem Haber1 sene ago

İşte büyük şehirler için AKP’de öne çıkan isimler

Gündem Haber1 sene ago

5 milyon Suriyeliyi barındıran Türkiye’ye soydaşımız 11 Uygur Türk’ü fazla mı geliyor?

Gündem Haber1 sene ago

PKK’nın kritik ismi Şırnak’ta sağ ele geçirildi!

Gündem Haber1 sene ago

Mediar Araştırma Şirketi’nin son anketi bomba İşte İstanbul’daki oy oranları

Gündem Haber1 sene ago

Bedrettin Dalan’dan MHP’ye yanıt İstanbul adayı olacak mı?

Yaşam1 sene ago

Bakırköy’de korkunç kaza! Çok sayıda yaralı var

Gündem Haber1 sene ago

Bir şirket daha konkordato ilan etti

Gündem Haber1 sene ago

Merkez Bankası merakla beklenen enflasyon tahminini açıkladı! İşte o rakam…

Gündem Haber1 sene ago

Kız kardeşiyle ilişkisi olduğunu öğrenince…

Gündem Haber1 sene ago

Bebekli kadını döverek bayılttı

Gündem Haber1 sene ago

AK Partili isimden çarpıcı Melih Gökçek yorumu! Aday olursa…

Gündem Haber1 sene ago

O şirketten çarpıcı kriz anketi!

Gündem Haber1 sene ago

Hulusi Akar’dan Fırat’ın doğusuna operasyon mesajı!

Yaşam1 sene ago

İşte FSM’den atlayan taksicinin son durumu!

Yaşam1 sene ago

Antalya’da uçak kazası! Kurtarma ekipleri bölgeye gitti

Gündem Haber1 sene ago

Erdoğan’dan Melih Gökçek açıklaması

Gündem Haber1 sene ago

Devlet Bahçeli’den EYT için yeni karar! Israrcı değiliz

Gündem Haber1 sene ago

Akşener’den Erdoğan’a maaş zammı tepkisi

Çok Okunanlar